Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara "Rudego" w Kaliszu

Aktualności

Gazetka internetowa "Rudy"

Artykuły

Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZSGH

Przejdź do - Uroczyste zakończenie roku szkolnego w ZSGH

24 czerwca 2022 r. w Zespole Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich  im. Janka Bytnara "Rudego"odbyła się uroczystość zakończenia  roku szkolnego.  Był to czas  podsumowań, refleksji i radości, bo znów byliśmy wszyscy razem.  Minął kolejny  trudny rok nauki, dla  nauczycieli  i uczniów ponownie był dużym wyzwaniem, dlatego  jego finał stał się okazją do świętowania. Najlepsi uczniowie szkoły z rąk Pani Dyrektor Doroty Szaleniec-Plichty odebrali świadectwa z wyróżnieniem oraz odznaczenia „Bytnar” za wysokie wyniki w nauce, a także nagrody za osiągnięcia w konkursach  i imprezach sportowych.

25 czerwca 2022

Godziny wychowawcze ze światem

Przejdź do - Godziny wychowawcze ze światem

 

Uczniowie klasy ITthk i I kuk w roku szkolnym 2021/2022 wzięli udział w programie PAH ‘Godziny wychowawcze ze światem’. Cele programu były realizowane na zajęciach z wychowawcą pod nadzorem K. Pakuły (kl. I Tthk) i V. Matuszczak (kl. I kuk).

Zajęcia odbywały się w formie warsztatów z uwzględnieniem narzędzi multimedialnych, np.: menti.com oraz takich metod jak: wywiad, dyskusja dydaktyczna - burza mózgów. Po zakończonym programie osoby uczestniczące mają większą świadomość brania odpowiedzialności za swoje codzienne wybory i zachowania, które wpływają również na ludzi w innych częściach świata.

 

 

 

23 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Godziny wychowawcze ze światem

Wykaz podręczników obowiązujących w roku szkolnym 2022/2023

23 czerwca 2022

Program " Moje Finanse"

W ramach  długoletniej współpracy z Fundacją Młodzieżowej Przedsiębiorczości  w roku szkolnym 2021/2022 w ramach zajęć z podstaw przedsiębiorczości realizowaliśmy program " Moje Finanse"

Celem  programu  było poszerzanie wiedzy uczniów dotyczącej zasad działania sektora finansowego oraz kształtowanie umiejętności, które umożliwią im efektywne zarządzanie finansami osobistymi i budowanie własnego kapitału społecznego–ekonomicznego a także budowanie swojej przyszłości zawodowej.

 W zajęciach wykorzystano materiały takie jak:

  • ćwiczenia interaktywne,
  • webquesty
  • filmy edukacyjne i e-wykłady
  • Informacje o konkursie „Przedsiębiorczy na rynku finansowym”

 

 

19 czerwca 2022
Czytaj więcej o: Program " Moje Finanse"

ZSGH z pasją po zdrowie!

Przejdź do - ZSGH z pasją po zdrowie!

 

W dniach 6-10 czerwca nasza szkoła wzięła udział w obchodach kolejnego już Kaliskiego Tygodnia Zdrowia. Uczniowie klasy I Tż/tż pod opieką p. Marii Kalinowskiej wzięli udział w inauguracji imprezy 6 czerwca – kolorowym korowodzie. Reprezentując szkołę promowali zdrowie – w koszach nieśli owoce i warzywa, zachęcając do zdrowego odżywiania. 9 czerwca uczennice klasy II Tż, Weronika Mikołajczyk i Patrycja Zielińska, pod opieką p. Mirosławy Fechner-Urbaniak wzięły udział w „Quizie o zdrowiu”, a reprezentacja sportowa w składzie: Iwona Kuświk i Natalia Felerowicz, kl. III TżG, Julia Pawłowska i Nikola Janczak, kl. I Tt/h/k, Kuba Studziański i Mateusz Górski, kl. I ku/k oraz Norbert Kubiak i Kacper Nogaj-Powązka, kl. II c/k a pod opieką p. Jolanty Olczak rywalizowała w konkurencjach sportowych – wyścigach rzędów.

 

17 czerwca 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:76964