Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Gazetka internetowa "Rudy"

Artykuły

KLUB STRZELECTWA SPORTOWEGO "BURSZTYN''

Przejdź do - KLUB STRZELECTWA SPORTOWEGO "BURSZTYN''

Dnia 17 maja 2022r. dziewczęta z klasy 3Tt/h/k uczestniczyły w zajęciach strzeleckich. Pan Krzysztof Grzesiak omówił zasady bezpieczeństwa na strzelnicy, historię stzelectwa sportowego i technikę strzelania. Uczennice miały okazję wypróbować umiejętności w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Opiekun:Jolanta Olczak

17 maja 2022

Jedna Planeta

Przejdź do - Jedna Planeta

 

W czasach zmian klimatu i coraz częściej występujących, gwałtownych zjawisk pogodowych systematyczne obserwacje składników pogody oraz ich raportowanie z różnych miejsc naszego kraju, nabiera szczególnego znaczenia. Dziesięcioro uczniów naszej szkoły z klas I-III technikum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej „Jedna Planeta”. W okresie od 4.04 do 29.04, uczestnicy za pomocą aplikacji pogodowej w miejscu zamieszkania odczytywali wartości temperatury powietrza, stopień zachmurzenia nieba, prędkość i kierunek wiatru, rodzaj i ilość opadów oraz szczególne zjawiska pogodowe, następnie przesyłali raport. Mimo, że nie znaleźliśmy się w kolejnym etapie konkursu(decydowała ilość uczestników oraz systematyczność raportowania) , to z pewnością było to kolejne ciekawe doświadczenie rozwijające umiejętność obserwacji otaczającego świata.

opiekun: Violeta Matuszczak

 

 

16 maja 2022

Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Przejdź do - Obchody 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

Wspólnie z kaliszanami uczciliśmy 231 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystości odbyły się na placu przed Ratuszem oraz w Katedrze Kaliskiej. Wśród licznych pocztów sztandarowych nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Uczniowie z klasy I Tt/h/k godnie reprezentowali Bytnarowców

4 maja 2022

Apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Przejdź do - Apel z okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja.

Uczniowie z klasy 3Tż - G : Aniela Baszczyńska i Gabriel Gałka  omówili najważniejsze postanowienia konstytucji oraz historię obchodów tego święta. Następnie został zaprezentowany krótki film pt. " Konstytucja 3 maja - historia prosto z zamku", w którym przedstawiono proces uchwalania konstytucji w roku 1791. Na zakończenie , młodzież zgromadzona na apelu, wysłuchała pieśni pt. " Mazurek 3 maja".

29 kwietnia 2022

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Było to spotkanie z nutką nostalgii, ale i wiary w przyszłość. Pani Dyrektor Dorota Szaleniec -Plichta życzyła absolwentom realizacji zamierzonych  celów oraz spełniania marzeń, w wystąpieniu pojawiły się słowa Czesława Miłosza, które powinny być drogowskazem  dla młodych ludzi:

"Masz jedno życie,jeden punkt

co zdążysz zrobić to pozostanie,

choćby ktoś inny mógł mieć zdanie.

A więc pamiętaj w trudną porę

Marzeń masz być ambasadorem."

Połamania piór na egzaminach maturalnych oraz powodzenia w życiu.

29 kwietnia 2022

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:74693