Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Gazetka internetowa "Rudy"

Artykuły

Biegi przełajowe

Przejdź do - Biegi przełajowe

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Mistrzostwach Kalisza Szkół Ponadgimnazjalnych w Drużynowych Biegach Przełajowych, które odbyły się dn. 28 marca 2019r. w Parku Miejskim w Kaliszu. Reprezentacja szkoły składała się z 10 dziewcząt i 4 chłopców ( opiekun: Dagmara Nowicka-Zając ). Drużyna dziewcząt: - Justyna Kuświk - kl. II Tża, Martyna Chodyła - kl.II Tża, Gabriela Parczyńska - kl. II Tk/tż, Ewa Tomczyk - kl. I Tżk, Nikola Marciniak - kl. I T żk, Arleta Marciniak - kl. I T żk, Małgorzata Kolańska - kl. I Th/t/tż, Kamila Powązka - kl. I T h/t/tż, Julia Haraś - kl. II Tż/t, Kinga Kęsicka - kl. II Tż/t Drużyna chłopców: - Wojciech Szkudlarek - kl. IV Tża, Kacper Perek - kl. I Tżk, Kacper Pawlak - kl.I Tżk, Filip Laskowski - kl. II c/k Zawodnicy każdego biegu zdobyli punkty dla szkoły. Justyna Kuświk zajęła VI miejsce, Gabriela Parczyńska VII miejsce. Dziewczęta w klasyfikacji drużynowej zajęły III miejsce. Gratulacje!

28 marca 2019

Regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawa pracy

Przejdź do - Regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawa pracy

W dniu 10 kwietnia 2019 r. w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu odbył się regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Organizatorem finału regionalnego była Izba Rzemieślnicza w Kaliszu oraz Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu oddział w Ostrowie Wlkp. Do finału przystąpiło 16 uczniów reprezentujących 6 organizacji cechowych zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu, w tym Aleksandra Jerzak z klasy III kucharz i Eryk Pawłowicz klasy II kucharz/cukiernik z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Eryk Pawłowicz wszedł do ścisłego finału i zajął 4 miejsce indywidualnie, natomiast w klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zdobyli piąte miejsce jako Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu. Nauczycielkami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów były Magdalena Mierkiewicz i Agnieszka Kocińska.

10 kwietnia 2019

Świętujemy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Przejdź do - Świętujemy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Kaliszanie i mieszkańcy Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej świętowali dziś 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. O 15.00 rozpoczął się piknik rodzinny przy Baszcie Dorotce i na Rynku Głównym. Całą imprezę  transmitowała telewizja  oraz  kanał You Tube portalu faktykaliskie.pl. W programie zaplanowano: koncerty, rozmowy o Funduszach Europejskich, miejski grill i dyskotekę. Naszą szkołę reprezentowała p. Dyrektor Anna Piotrowska-Wągrocka oraz młodzież. W wywiadzie dla telewizji pani Dyrektor podkreśliła, że to dzięki środkom UE udało się zmodernizować warsztaty szkolne Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Szkoła może  pochwalić się piękną salą bankietową, bajeczną kuchnią, pracownią językową oraz pracownią analizy żywności. Uczniowie z dumą opowiadali, w jaki sposób korzystają z nowoczesnych sprzętów i urządzeń, np. dzięki użyciu pieca konwekcyjno-parowego powstał wspaniały tort na cześć Unii Europejskiej, który uświetnił uroczystość.

9 maja 2019

Symbole śniadania Wielkanocnego

Przejdź do - Symbole śniadania Wielkanocnego

08 kwietnia 2019 roku odbyła się audycja radiowa na temat: „Symboli Śniadania Wielkanocnego - Co powinno znaleźć się w koszyczku?”, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Słuchacze mogli wysłuchać kilku cennych technologicznych porad, dotyczących obróbki wstępnej jaj, uczniowie podzielili się swoimi doświadczeniami świętowania Wielkanocy.

8 kwietnia 2019

Stypendium Miasta Kalisza im. św. Jana Pawła II

Przejdź do - Stypendium Miasta Kalisza im. św. Jana Pawła II

Dnia 02.04.2019 w kaliskim ratuszu wręczono certyfikaty potwierdzające przyznanie stypendiów Miasta Kalisza im. św. Jana Pawła II. Jako ostatni otrzymali je uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich im. Janka Bytnara „Rudego” w Kaliszu - Weronika Goździewicz, Julia Jabłońska, Klaudia Małolepsza, Roksana Wojtynka. Gratulujemy!

2 kwietnia 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-08
Data publikacji:2015-10-08
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:
Liczba odwiedzin:44899