Jesteś tutaj: Start

Strona główna

  • Drukuj zawartość bieżącej strony

Witamy na naszej stronie

Szkoła z wieloletnią tradycją przygotowuje najlepszych pracowników w branży gastronomicznej i hotelarsko-turystycznej

MISJA I WIZJA SZKOŁY

Nasza Szkoła jest miejscem wszechstronnego rozwoju ucznia oraz przestrzenią, w której można rozwijać swoje zainteresowania i własne potrzeby. Wskazujemy na właściwe postawy i wartości, a jako nadrzędne przesłanie traktujemy współpracę i partnerstwo całej społeczności szkolnej

Najnowsze aktualności

Świętujemy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Przejdź do - Świętujemy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Kaliszanie i mieszkańcy Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej świętowali dziś 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej. O 15.00 rozpoczął się piknik rodzinny przy Baszcie Dorotce i na Rynku Głównym. Całą imprezę  transmitowała telewizja  oraz  kanał You Tube portalu faktykaliskie.pl. W programie zaplanowano: koncerty, rozmowy o Funduszach Europejskich, miejski grill i dyskotekę. Naszą szkołę reprezentowała p. Dyrektor Anna Piotrowska-Wągrocka oraz młodzież. W wywiadzie dla telewizji pani Dyrektor podkreśliła, że to dzięki środkom UE udało się zmodernizować warsztaty szkolne Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich. Szkoła może  pochwalić się piękną salą bankietową, bajeczną kuchnią, pracownią językową oraz pracownią analizy żywności. Uczniowie z dumą opowiadali, w jaki sposób korzystają z nowoczesnych sprzętów i urządzeń, np. dzięki użyciu pieca konwekcyjno-parowego powstał wspaniały tort na cześć Unii Europejskiej, który uświetnił uroczystość.

9 maja 2019
Czytaj więcej o: Świętujemy 15-lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej

Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Przejdź do - Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

"Każdy koniec jest początkiem czegoś nowego".

Drodzy Abiturienci, szczęśliwej drogi!!!

26 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Zakończenie roku szkolnego klas czwartych

Drzwi otwarte w Gastronomiku

Przejdź do - Drzwi otwarte w Gastronomiku

Serdecznie dziękujemy uczniom za zaangażowanie w przygotowanie Drzwi Otwartych, oprowadzanie gości i prezentację działalności szkoły.

13 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Drzwi otwarte w Gastronomiku

Regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawa pracy

Przejdź do - Regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawa pracy

W dniu 10 kwietnia 2019 r. w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu odbył się regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i higieny pracy oraz prawa pracy dla uczniów z zakładów rzemieślniczych „BEZPIECZNIE OD STARTU”. Organizatorem finału regionalnego była Izba Rzemieślnicza w Kaliszu oraz Państwowa Inspekcja Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Poznaniu oddział w Ostrowie Wlkp. Do finału przystąpiło 16 uczniów reprezentujących 6 organizacji cechowych zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej w Kaliszu, w tym Aleksandra Jerzak z klasy III kucharz i Eryk Pawłowicz klasy II kucharz/cukiernik z Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Kaliszu. Eryk Pawłowicz wszedł do ścisłego finału i zajął 4 miejsce indywidualnie, natomiast w klasyfikacji drużynowej uczniowie naszej szkoły zdobyli piąte miejsce jako Cech Rzemiosł Budowlanych i Różnych w Kaliszu. Nauczycielkami odpowiedzialnymi za przygotowanie uczniów były Magdalena Mierkiewicz i Agnieszka Kocińska.

10 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Regionalny finał XIX edycji wojewódzkiego konkursu wiedzy o zasadach bezpieczeństwa i prawa pracy

Symbole śniadania Wielkanocnego

Przejdź do - Symbole śniadania Wielkanocnego

08 kwietnia 2019 roku odbyła się audycja radiowa na temat: „Symboli Śniadania Wielkanocnego - Co powinno znaleźć się w koszyczku?”, w której uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Słuchacze mogli wysłuchać kilku cennych technologicznych porad, dotyczących obróbki wstępnej jaj, uczniowie podzielili się swoimi doświadczeniami świętowania Wielkanocy.

8 kwietnia 2019
Czytaj więcej o: Symbole śniadania Wielkanocnego