20. Międzynarodowe Targi Książki

 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
 • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 października 2016

W dniach 28-30 października 2016r. Pani Karolina Wdowczyk z ZSGH w Kaliszu oraz współpracująca z Kołem Przyjaciół Biblioteki młodzież III LO w Kaliszu miała okazję uczestniczyć w jubileuszowych Targach Książki w Krakowie, propagując czytelnictwo i miłość do książek oraz wspierając akcję Narodowego Rozwoju Czytelnictwa. Tegorocznym hasłem przewodnim Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie był cytat z twórczości Etgara Kereta, wybitnego izraelskiego pisarza – „Żeby czytać, trzeba być otwartym”.

 

W targach wzięło udział 700 wystawców oraz 758 autorów i zaproszonych gości. W sobotę czytelnicy mogli się spotkać między innymi z Katarzyną Bondą (książki autora dostępne są w naszej bibliotece), Marcinem Kydryńskim, Michałem Rusinkiem, prof. Janem Miodkiem, prof. Jerzym Bralczykiem, Robertem Makłowiczem, Jakubem Małeckim (książki autora dostępne są w naszej bibliotece), Remigiuszem Mrozem (książki autora dostępne są w naszej bibliotece), Martyną Wojciechowską , a w niedzielę między innymi z Kingą Rusin, Markiem Kamińskim, Katarzyną Grocholą (książki autora dostępne są w naszej bibliotece), Marcinem Mellerem, siostrą Anastazją, Tomaszem Raczkiem oraz z wieloma innymi osobami z kręgu literatury. Była również m.in. Olga Tokarczuk, dwukrotna laureatka Nagrody Literackiej „Nike” czy Filip Springer, autor książek: „Miasto Archipelag”, „Wanna z kolumnadą” (obie dostępne w naszej bibliotece).

Nie zawiedli się również fani gotowania. Do dyspozycji odwiedzających był Mateusz Gessler, autor książki „Moja kuchnia polska”, Ewa Wachowicz, autorka licznych książek kulinarnych, Robert Makłowicz czy Michel Moran, autor książki „Chef. Historia Michela Morana”. Uczestnicy mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniach autorskich z autorami książek m.in.: z Katarzyną Bondą, Michałem Rusinkiem, Remigiuszem Mrozem, Jakubem Małeckim, Martyną Wojciechowską, którzy opowiadali o swojej twórczości , podpisywali książki oraz z chęcią pozowali do zdjęć z fanami.

Czy Polacy nie czytają? Przeczy temu twierdzeniu liczba osób, która odwiedziła 20. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie”

 

Autor: Karolna Wdowczyk

Galeria

 • Powiększ zdjęcie
 • Powiększ zdjęcie Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem.

  Spotkanie autorskie z Michałem Rusinkiem.

 • Powiększ zdjęcie „Żeby czytać, trzeba być otwartym”

  „Żeby czytać, trzeba być otwartym”

 • Powiększ zdjęcie Katarzyna Bonda łatwo nawiązywała kontakt z czytelnikami.

  Katarzyna Bonda łatwo nawiązywała kontakt z czytelnikami.

 • Powiększ zdjęcie Autorytet kulinarny Robert Makłowicz chętnie podpisywał swoje książki.

  Autorytet kulinarny Robert Makłowicz chętnie podpisywał swoje książki.

 • Powiększ zdjęcie Izrael- gość honorowy 20. Targów Książki w Krakowie.

  Izrael- gość honorowy 20. Targów Książki w Krakowie.

 • Powiększ zdjęcie Jakub Małecki autor bestsellerów.

  Jakub Małecki autor bestsellerów.

 • Powiększ zdjęcie Remigiusz Mróz - król polskiego kryminału.

  Remigiusz Mróz - król polskiego kryminału.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2016-10-31
Data publikacji:2016-10-31
Osoba sporządzająca dokument:Karolna Wdowczyk
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Piwowarczyk
Liczba odwiedzin:1016