I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”

  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 czerwca 2022

15 czerwca  2022 r. odbyła się uroczysta gala  zorganizowana przez Departament Środowiska Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu,
Podczas uroczystości Zespół Szkół Gastronomiczno- Hotelarskich im. Janka Bytnara ”Rudego” w Kaliszu otrzymał I miejsce w konkursie ekologicznym „Nasz pomysł na ochronę środowiska”-VII edycja pod hasłem „Wpływ zanieczyszczeń na środowisko i zdrowie człowieka”. Trzyosobowy zespół reprezentujący szkołę: Rozalia Chabierska, Aleksandra Goral, Kalinowska Emilia przystąpił do konkursu „Nasz pomysł na ochronę środowiska".  Uczennice podjęły się wykonania foto książki odzwierciedlającej wpływ zanieczyszczeń na środowisko i nasze zdrowie oraz propagującej zachowania proekologiczne, przyczyniające się do ochrony środowiska na terenie województwa wielkopolskiego. Opiekunem merytorycznym zespołu była Karolina Kościuszko- nauczyciel przedmiotów zawodowych i kierownik warsztatów szkolnych.

Realizacja tego konkursu pozwoliła wyposażyć uczniów w wiedzę i umiejętności, a przede wszystkim utwierdziła ich w przekonaniu, że przyroda jest wartością wspólną i jej stan zależy od każdego z nas. Konkurs pozwolił na aktywne współuczestniczenie w ochronie środowiska oraz zwrócił uwagę na problemy ekologiczne w najbliższym otoczeniu. Uczniowie, którzy uzyskali pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego otrzymali laptopy, a szkoła nagrodę finansową o wartości 3500 zł i sadzonkę drzewa. Gratulujemy.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2022-06-15
Data publikacji:2022-06-15
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Małgorzata Piwowarczyk
Liczba odwiedzin:238